Normalde Window -> Preferences -> Server -> Runtime Enviroment kısmından yeni bitane eklemek istediğimizde Default olarak kullanılabilecek resimde de görüldüğü gibi JBoss v5.0′ e kadar mevcuttur.

JBoss

JBoss 7.1 ekleyebilmek için öncelikle Help sekmesinden Install New Software’ e gidiyoruz ve karşımıza gelen pencerede bulunan “Work With :” kısmının karşısına eclipse’ inizin versiyonuna göre aşağıdaki download url’ lerinden birisini yazıp Add butonuna tıklıyoruz.

  • 3.6 (Helios): http://download.jboss.org/jbosstools/updates/stable/helios/
  • 3.7 (Indigo): http://download.jboss.org/jbosstools/updates/stable/indigo/
  • 4.2 (Juno): http://download.jboss.org/jbosstools/updates/stable/juno/
  • 4.3 (Kepler): http://download.jboss.org/jbosstools/updates/stable/kepler/

JBoss1

Bu ekranda gelen en alttaki JBoss Web and Java EE Tools’ u seçtikten sonra Next diyoruz ve bize bisürü bisürü bişeyler yüklüyeceğini söylüyor tekrar Next diyip Finish dedikten sonra eclipse kendini restart edecek. Restart olduktan sonra tekrar Window -> Preferences -> Server -> Runtime Enviroment gidiyoruz Add diyip karşımızda gelen pencereden JBoss Community dizininin altından JBoss Runtime 7.1 seçiyoruz.

JBoss2

Next dedikten sonrada gelen ekranda JBoss Application Server’ ı unzip ettiğimiz path’ i vererek finish diyoruz ve artık eclipse’ imize dilediğimiz kadar JBoss Application Server ekleyebiliriz.

JBoss3